NUTRIWAY

WEB SİTESİ

ZİYARETÇİLERİ
GİZLİLİK BİLDİRİMİ 

Geçerlilik Tarihi: 30.04.2015

 

NUTRIWAY WEB SİTESİ ZİYARETÇİLERİ GİZLİLİK BİLDİRİMİ 

Bu “Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimi”nde, Amway GmbH, Benzstrasse 11 b-c, D-82178 Puchheim  adresinde bulunan (bundan böyle "Amway" olarak anılacaktır) bu web sitesi("Web Sitesi") aracılığıyla (www.amway.com.tr) ziyaretçilerinden (“Ziyaretçiler") topladığı veya aldığı kişisel verilerin nasıl kullanıldığı tanımlanmaktadır. İşbu bildirimde, kişisel verilerinizi nasıl toplayabileceğimiz veya alabileceğimiz, toplayabileceğimiz kişisel veri türleri, bu verileri nasıl kullandığımız, paylaştığımız ve koruduğumuz, haklarınız ve gizlilik uygulamalarımız hakkında bize nasıl ulaşabileceğiniz açıklanmaktadır.

 

Kişisel Verileri Sizden Nasıl Toplayabiliriz veya Alabiliriz

Amway, Web Sitesini çeşitli yollarla kullanmanız vasıtasıyla kişisel verilerinizi toplayabilir veya alabilir.

Kişisel verilerinizi veya diğer bilgilerinizi bu Web Sitesinin “Bize Ulaşın” sayfasında sunulan çeşitli iletişim yollarıyla, örneğin Amway e-posta adresleri, telefon numaraları veya çevrimiçi (online) formlar ile bize göndermeyi tercih edebilirsiniz.

Web Sitesine eriştiğiniz, siteyi görüntülediğiniz ve kullandığınız zaman, belirli Web Sitesi kullanım bilgilerini toplayan tanımlama bilgileri (cookies) veya benzer teknolojileri kullanabiliriz. Tanımlama bilgisi, bir web sitesini ziyaret amacıyla kullanılan bilgisayara veya taşınabilir araca yerleştirilen veri dosyasıdır. Üçüncü şahısların cihazınıza tanımlama bilgisi yerleştirmesine izin vermeyiz. Kullandığımız tanımlama bilgisi çeşitleri ve bunları kullanma nedenlerimizi aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Sizin onayınız olmadan bu tanımlama bilgilerinden hiçbirini yerleştirmeyiz.

 

Tanımlama bilgisi adı

 

Amacı

AMCV_###@adobe.org

Bu tanımlama bilgisi, benzersiz bir ziyaretçiyi belirlemek için kullanılır

s cc

Bu tanımlama bilgisi, tanımlama bilgilerinin etkin olup olmadıklarını belirler

s_ppv

Bu tanımlama bilgisi, kullanıcının bir sonraki sayfasında yakalanacak olan bir önceki sayfayı kaydeder.

s sq

Bu tanımlama bilgisi, kullanıcı tarafından tıklanan önceki link ile ilgili bilgileri içerir

s_vi, s_fid

 

Bu tanımlama bilgileri, benzersiz bir ziyaretçi kimliği, saat ve tarih damgası sağlar

s_vnum,  s_invisit

Bu tanımlama bilgileri, kullanıcının ziyaret sayısını kaydetmek için kullanılır.

 

Dilerseniz tanımlama bilgilerini tarayıcınızın ayarlarından (örneğin, tarayıcınızın “Tercihler” veya “Internet Seçenekleri” özellikleri altında) devre dışı bırakabilirsiniz.  Ancak, tanımlama bilgilerinin kullanımını devre dışı bırakmanız halinde Web Sitesinin bazı özelliklerinin düzgün çalışmayabileceğini lütfen dikkate alınız.  Tanımlama bilgileriyle ilgili işlem yapmak veya bunları silmek için yapılması gerekenlere ilişkin daha ayrıntılı bilgi için http://www.allaboutcookies.org/Internet adresini ziyaret ediniz.

 

Toplayabileceğimiz Kişisel Veri Tipleri

Yukarıda “Kişisel Verileri Sizden Nasıl Toplayabiliriz veya Alabiliriz” bölümünde listelenen tanımlama bilgileri aracılığıyla web sitesi kullanımınız, IP adresi, tarayıcı tipi ve işletim sistemi bilgileriniz hakkında bilgi toplayabiliriz. Aynı şekilde, online alışverişlerinizle ilgili işlemleri yapmak için ödeme bilgilerinizi ve ürün tercihleriniz ve alışveriş davranışlarınızla ilgili bilgilerinizi toplayabiliriz.

Bunlara ek olarak Web Sitesi’nin “Bize Ulaşın” sayfasında sunulan iletişim yolları aracılığıyla adınız, e-posta adresiniz, adresiniz, telefon ve faks numaranız gibi ulaşım bilgilerinizi toplayabiliriz. Dilerseniz yorumlarınız veya sorularınıza ilişkin olarak size ait diğer bilgileri kendi isteğinizle de bize sağlayabilirsiniz. Ancak, yorumlarınıza ve sorularınıza uygun bir cevap verebilmemiz için gerekli olandan fazla kişisel veriyi sağlamamanızı tavsiye ediyoruz. 

 

Topladığımız Kişisel Verileri Nasıl Kullanıyoruz

Kişisel verilerinizi (i) yorum veya sorularınızı cevaplandırmak, (ii) kullanıcı deneyimini artırmak da dahil olmak üzere Web Sitesini geliştirmek ve (iii) sunucularımız ile ilgili problemleri teşhis etmek için kullanıyoruz. Kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşmamayı tercih etmeniz durumunda, yukarıdaki hizmetleri sağlayamayabiliriz.

 

Kişisel Verileri Nasıl Paylaşabiliriz

Amway, kişisel verilerinizi satmamakta, kiralamamakta veya kişisel verilerinizin ticaretini yapmamaktadır. Amway kişisel verilerinizi ancak aşağıda sıralanan kişi ve kuruluşlarla paylaşabilir:

  • Amway’in kişisel verileri ifşa etmeyi makul surette gerekli gördüğü veya istediği Amway grubundaki kuruluşlar; ve
  •  Hukukun gerekli gördüğü hallerde veya diğer şahısların veya Amway’in haklarının, mülkiyetinin veya güvenliğinin korunması amacıyla makul surette gerekli görüldüğü ölçüde hükümet yetkilileri veya diğer üçüncü kişiler.

 

Uluslararası Veri Aktarımları

Sizinle ilgili topladığımız kişisel verileri diğer Amway ülkelerine veya ana şirket Alticor Inc’in diğer kuruluşlarına aktarabiliriz. Bunlardan bazıları, verilerin ilk başta toplandığı ülke dışındaki ülkelerden toplanmış olabilir.  Söz konusu ülkelerin kanunları, verileri ilk başta sağlamış olduğunuz ülkenin kanunları ile aynı seviyede veri koruması sağlamayabilir. Kişisel verilerinizi başka ülkelere aktardığımızda, işbu Gizlilik Bildiriminde belirtildiği şekilde ve ilgili mevzuat hükümleri uyarınca söz konusu verileri koruyacağız. Amway'in ana şirketi Alticor, Inc.; Avrupa Ekonomik Bölgesi veya İsviçre'den ABD'ye aktarılan kişisel verilerin toplanması, saklanması, kullanılması, aktarımı ve diğer işlemleri itibariyle ABD Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği Komisyonu ve İsviçre tarafından belirlendiği şekilde Safe Harbor Gizlilik Çerçevesi kapsamında onaylanmıştır. Avrupa Birliği Komisyonu'nun 2000/520/EC sayılı Kararında bu programın kişisel verilere yeterli seviyede koruma sağladığı onaylanmıştır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.alticor.com/PrivacyPolicy.aspx web adresinde bulunan Alticor Safe Harbor Gizlilik Politikasına başvurunuz  [Link ekleyiniz]. Uluslararası veri aktarımlarımız hakkında daha fazla bilgi için, lütfen [http://amway-europe.com/default.asp?zone=AboutAmway&lan=it&num=1linki ekleyiniz]web adresini ziyaret ediniz.

 

Kişisel Verileri Nasıl Koruyoruz

Sağladığınız kişisel verilerin kazara, hukuka aykırı yollarla veya yetkisiz biçimde yok edilmesine, kaybına, değiştirilmesine, erişimine, ifşa edilmesine veya kullanılmasına karşı düzenlenmiş uygun teknik ve organizasyonel güvenlik korumalarını sağlamaktayız.

 

Kişisel Verileri Hangi Süreyle Saklıyoruz

Kişisel verileri, hukuken başka şekilde öngörülmediği sürece, söz konusu verileri toplama amacımızı yerine getirmek için gerekli olan süre boyunca saklıyoruz (bkz. yukarıda "Topladığımız Kişisel Verileri Nasıl Kullanıyoruz"). 

 

Diğer Web Sitelerine Linkler

Web Sitesi, üçüncü kişiler tarafından sağlanan ve bizim bilgi ve gizlilik uygulamalarımızdan farklı uygulamalara sahip web sitelerinin linklerini içerebilir. Bu gibi üçüncü kişiler tarafından kullanılan bilgi veya gizlilik uygulamaları itibariyle yükümlü veya sorumlu tutulamayız. Bu gibi web sitelerini kullanmadan veya bu sitelerde veya bu siteler aracılığıyla kişisel veri ya da herhangi başka bir bilgiyi sunmadan önce tüm üçüncü kişi web sitelerinin gizlilik bildirimlerini okumanızı öneririz.

 

Web Sitesi Gizlilik Bildirimi Güncellemeleri

Amway işbu Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar.  İşbu Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildiriminin değiştirilmesi durumunda, yürürlük tarihi güncellenecek ve bu değişiklikler yayımlanmalarının ardından geçerli olacaktır. Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimini düzenli aralıklarla incelemenizi tavsiye ederiz. 

 

Haklarınız

Yürürlükteki mevzuattan doğan haklarınız, işlem yaptığımız kişisel verilere erişim, bu tarz kişisel verilerinizin düzeltilmesi, silinmesi veya engellenmesi ve belli bilgi işlem faaliyetlerine itiraz etme haklarını kapsayabilir. Bu haklarınızı kullanmak için aşağıda belirtilen iletişim bilgilerimizi kullanarak yazılı bir talepte bulunmanız gerekmektedir.

 

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

Bu Web Sitesi Ziyaretçileri Gizlilik Bildirimi hakkında herhangi bir yorumunuz veya sorunuz olduğu takdirde veya bilgilerinizi güncellemeyi istemeniz durumunda veya haklarınızı kullanmak için, infoTR@amway.com e-posta adresine veya  posta adresine posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Adres : Şair Eşref Bulvarı No:6 Kat:7 Çankaya - İzmir - TÜRKİYE

Telefon ve Faks Numaraları:
Tel: (90-232) 455 44 44
Faks:(90-232) 455 44 55

Müşteri İlişkileri Departmanı Faks:(90-232) 455 44 46